شنبه 04 خرداد 1398
خادمان عرصه کتاب و کتاب خوانی در دشتی تجلیل شدند (کدخبر: 3274)
خادمان عرصه کتاب و کتاب خوانی در دشتی تجلیل شدند معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری دشتی در این مراسم اظهار داشت: مهم‌ترین عنصر توسعه فرهنگی جامعه افزایش سرانه مطالعه و توجه به مقوله کتاب‌خوانی است.
احسان رزمی نیا  افزود: تلاش‌های بسیاری برای توسعه فرهنگی از  لحاظ کمی و کیفی در دشتی صورت گرفته و در عرصه کتاب این توفیقات محرز بوده است.
وی بیان کرد: هر چه قدر می خواهیم معلومات و تصمیم گیری خود را بالا ببریم باید مطالعه خود را افزایش دهیم.
رزمی نیا با بیان اینکه خیرین اصلی در حوزه کتاب و کتابخوانی معلمین هستند، اضافه کرد: در هفته کتاب و کتاب خوانی برنامه های خوبی در سطح شهرستان برگزار شد.
سید علی هاشمی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر نیز گفت: در هفته کتاب و کتاب خوانی برنامه های خوبی در سطح شهرستان دشتی تدبیر و تدوین شد که این برنامه یکی از برنامه های خوب در این هفته بوده است.
وی افزود: دشتی دارای علما و بزرگان بنام و برجسته‌ای است و کتاب و کتاب نویسی چنان جایگاهی در این دیار پیداکرده که چندین نویسنده نوجوان آثار خوبی منتشر کرده‌اند.
هاشمی بیان کرد: هرچند در دشتی مردم و مسئولان  قدردان مفاخر خود هستند ولی می‌طلبد این بزرگان را معرفی شوند تا جامعه و جوانان امروزی با آن‌ها بیشتر آشنا شوند.
وی با بیان اینکه سلیمان سیرافی چهارصد سال پیش از مارکوپولو سفر می‌کند ولی شهرت مارکوپولو به خاطر ثبت و نوشتن قصه سفرنامه خود ا ست، یادآور شد: داشته های شهرستان دشتی افتخار آمیز و همواره مورد مباهات است .
هاشمی خاطر نشان کرد: این شهرستان در حوزه مختلف از ظرفیت های خوبی برخودار است که از هر کدام می توان چندین کتاب تهیه کرد .
وی گفت: با توجه به جنگ نرم دشمن با نوشتن می توان در مقابل آنها ایستادگی کرد و آرمانها و منافع دولت و ملت را به دیگر کشورهای منعکس کنیم.


   1397/9/3 13:17        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )