دوشنبه 27 اسفند 1397
فرماندار دشتی: کیفیت محصولات کشاورزی دشتی ارتقا یابد/جلوگیری از ورود کودهای فله‌ (کدخبر: 3251)
فرماندار دشتی: کیفیت محصولات کشاورزی دشتی ارتقا یابد/جلوگیری از ورود کودهای فله‌ عبدالله نادری در جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان دشتی ضمن تسلیت اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: یکی از مسائلی مهمی که برای مردم بسیار حائز اهمیت است سلامت مواد غذایی و تولیدات محصولات کشاورزی است.
وی افزود: مردم بواسطه تلاش مسئولین دستگاههای اجرایی جهت نظارت به محصولات کشاورزی اعتماد می کنند که می طلبد مدیران ضمن تشدید این نظارتها اعتماد مردم را افزایش دهند.
وی بیان کرد: در زمینه کاهش سطح زیر کشت در سطح شهرستان کارهای خوبی صورت گرفته ولی نباید به وضع موجود قانع باشیم.
نادری بر ضرورت برگزاری دوره های آموزشی به کشاورزان تاکید کرد و گفت: در حوزه کشاورزی قطعا آموزش نقش اول را دارد و همین آموزش باعث می شود در تولید محصولات حرفی برای گفتن داشته باشیم که ضرورت دارد جهاد کشاورزی در زمینه برگزاری  این کلاسها اهتمام ویژه داشته باشند.
وی با بیان اینکه از ورود کودهای فله ای در سطح شهرستان جلوگیری می شود، تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان افرادی که امسال نسبت به استفاده از این کودها در سطح شهرستان می کنند شناسایی و نسبت به توجیح آنها اقدام کنند.
نادری خاطر نشان کرد: پلیس راه و نیروی انتظامی نیز از ورود کودهای فله ای به شهرستان جلوگیری کنند و گشت های مشترک جهاد کشاورزی، شبکه بهداشت و استاندارد جهت نظارت بر تولیدات تشکیل می شود.
وی بر ضرورت تسریع در واگذاری زمین های کاردنه و حناشور به متقاضیان تاکید کرد و گفت: مشکلات کشاورزان و دامداران از جمله هزینه های برق مصرفی گلخانه ها و سبوس یارانه برای دام های سنگین پیگیری شود.
فرماندار دشتی با اشاره به اینکه کیفیت محصولات شهرستان دشتی باید ارتقاء پیدا کند، ادامه داد: با توجه به اینکه دشتی دومین قطب کشاورزی استان است ضرورت دارد با برنامه ریزی منظم جایگاه خود را از نظر کیفیت محصولات در سطح استان ارتقاء دهد.
وی با تاکید بر اینکه اقتصاد شهرستان وابسته به کشاورزی است، گفت: جهاد کشاورزی برای کشت های جایگزین محصولات کم آب برنامه ریزی داشته باشد.
 
  
 
 
   1397/8/6 06:24        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )