پنجشنبه 02 اسفند 1397
تعاونی ها و کارآفرینان در زمینه آموزش اهتمام ویژه داشته باشند (کدخبر: 3190)
عبدالله نادری در سیزدهمین جشنواره تعاونی ها و کارآفرینان برتر استان بوشهر با اشاره به ظرفیت های این شهرستان اظهار داشت: شهرستان دشتی از ذخایرمعدنی، گازی و از زمین های مستعد کشاورزی  و دارای 25 کیلو مرز دریای است که با این ظرفیت ها آماده سرمایه گذاری در زمینه خدمات، صنعتی و کشاورزی است.
وی افزود: دشتی از حیث تعاونی رتبه دوم استان بعد از بوشهر به خود اختصاص داده در صورتی از نظر جمعیت رتبه پنجم استان می باشد .
نادری بیان کرد: در حال حاضر 476 تعاونی با شصت هفت هزارو874 عضو و 889 فرصت شغلی در سطح شهرستان مشغول به فعالیت هستند.
وی به نقش بانوان در تعاونی نیز اشاره کرد و ادامه داد: از این تعداد 55 تعاونی با 425 عضو و 603 نفر فرصت شغلی مربوط به بانوان است .
نادری ادامه داد: یکی از اقدامات ارزشمند دولت تدبیر و امید پرداخت تسهیلات با نرخ کم بهره برای فعالیت واحدهای تولیدی است که درهمین راستا تاکنون 140 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه 14 طرح اشتغالزایی تعاونی تصویب و به بانکها ارسال شده است، گفت: یکی از اهداف جشنواره ترویج فرهنگ کارآفرینی و تعاون است که اگر بخش تعاون حمایت شود باعث می شود سرمایه به بخش واسطه گری نرود و در تولید بکار گرفته شود.
فرماندار دشتی ادامه داد: باید فرهنگ تعاونی و کارآفرینی ابتدا در مدیران و سپس در مردم نهادینه شود.
وی با تاکید بر اینکه تعاونی های استان بوشهر حمایت شوند، گفت: در جلسات مختلف به مدیران اعلام شد که همواره از محصولات و صنایع دستی شهرستان استفاده شود.
نادری خاطر نشان کرد: در این مدت با برخی اقدامات انجام شده صنایع دستی شهرستان رونق خوبی گرفته و صنعت عبابافی که در گذشته در یک روستا بوده امروز در دیگر روستاها نیز عبابافی درست می شود.
وی با بیان اینکه تعاونی ها و کارآفرینان در زمینه آموزش اهتمام ویژه داشته باشند، گفت: هم اکنون آموزش های فنی و حرفه ای به روستاها رفته و انتظار داریم تعاونی ها و کارآفرینان نیز آموزش های لازم متناسب با نیاز شهرستان فرا بگیرند.
نادری اظهار کرد: در جهت تشویق تعاونی ها با همکاری شهرداری و شورای شهر خیابان تعاون در شهر خورموج نامگذاری می شود.


   1397/6/12 06:46        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )