شنبه 04 خرداد 1398
تکمیل چهار پروژه مهم راهسازی شهرستان دشتی نیازمند ۴۰۰ میلیارد ریال است (کدخبر: 3163)
تکمیل چهار پروژه مهم راهسازی شهرستان دشتی نیازمند ۴۰۰ میلیارد ریال است عبدالله نادری در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان بوشهر با رویکرد توسعه شهرستان دشتی از اقدامات ارزشمند استاندار بوشهر در جهت توسعه استان و شهرستان تقدیر کرد واظهار داشت: در سفر اول استاندار به شهرستان که با رویکرد اشتغال صورت گرفت 32 مصوبه داشته ایم که تاکنون 21 مصوبه آن اجرا شده و درهمین راستا 17طرح در شهرستان فعال گردید.
وی به مزیت های نسبی شهرستان اشاره کرد و افزود: این شهرستان از ظرفیت های خوبی در بخش های مختلفی برخوردار است بطوری که 64 هزار هکتار از اراضی شهرستان مستعد کشاورزی است و با وجود 651 هکتار اراضی آبزی پروری این شهرستان رتبه سوم استان را به خود اختصاص داده است.
نادری با بیان اینکه 25 درصد معادن استان در این شهرستان وجود دارد، گفت: وجود ذخایر نفت و گاز، بندر، سواحل مستعد، تنوع زیستی، جاذبه های گردشگری متعدد از دیگر ظرفیت های شهرستان به شمار می رود.
وی ادامه داد: در سال جاری با پیگیری ها و اقدامات صورت گرفته کارگاههای تولیدات صنایع دستی در اکثر روستاهای شهرستان دایر که زمینه اشتغال 120نفر را فراهم کرده است.
نادری تصریح کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر وامید کارهای خوبی در سطح شهرستان در زمینه های آبیاری تحت فشار، راهها، مبلمان شهری، طرح هادی، نوسازی و بازسازی فضاهای آموزشی، آبرسانی به روستاها، افزایش سرانه ورزشی، گاز رسانی به روستاها و شهرها، راه اندازی گمرک لاورساحلی، احداث خانه های بهداشت و غیره از جمله این اقدامات است.
وی خاطر نشان کرد: در سال جاری نیز علی رغم همه مشکلات با عنایت ویژه استاندار بوشهر و رئیس سازمان برنامه و بودجه 510 میلیارد ریال برای پروژه عمرانی شهرستان مصوب شده است.
وی افزود: شهرستان دشتی دارای بیش از پنج هزار کیلومتر مربع مساحت است و در حوزه راهها نیز 170 کیلومتر از بزرگراههای استان در شهرستان وجود دارد و 15 درصد راههای استان در شهرستان دشتی است که در این زمینه رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.
فرماندار دشتی اظهار کرد: 40 کیلومتر راههای اصلی استان در شهرستان می باشد که در این زمینه دشتی رتبه نهم و در زمینه راههای فرعی نیز 43 درصد استان را به خود اختصاص داده که بیش از 11 درصد می باشد و در این زمینه نیز رتبه پنجم استان دارا است.
وی تصریح کرد: 33 درصد  راههای شنی استان در شهرستان دشتی وجود دارد که رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.
نادری گفت: برای تکمیل چهار پروژه مهم راه در سطح شهرستان بیش از 400 میلیارد ریال و برای پرداخت مطالبات پیمانکاران و دیگر پروژه های راه نیز 600 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
وی با بیان اینکه پراکندگی از ویژگی مهم روستاها می باشد که هزینه ها را افزایش می دهد، ادامه داد: هنوز در شهرستان برخی روستاهای زیر 20 خانوار فاقد آب و برق هستند .
نادری افزود: متاسفانه در گذشته دشتی را به عنوان شهرستان برخوردار قلمداد کردند که این موضوع مشکلاتی در زمینه سرمایه گذاری و بهداشت و درمان بوجود آورده است.
 
 
    1397/4/28 19:46        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )