پنجشنبه 02 اسفند 1397
۲۷۰ میلیارد ریال به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های دشتی واریز شد (کدخبر: 3148)
۲۷۰ میلیارد ریال به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های دشتی واریز شد عبدالله نادری در همایش روز دهیاریها و شهرداریهای شهرستان دشتی ضمن تبریک این روز اظهارداشت: با توجه به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری باید از تولیدات استان و شهرستان حمایت تا واحدهای تولیدی شهرستان از رکود خارج شوند.
وی افزود: به حمد الله در این مدت کوتاه در زمینه اشتغال حرکت های خوبی شروع شده و در بازدید از واحدهای تولیدی غیر فعال با حمایت شهردار این واحدها مجددا فعال و در بین آنها امیدواری خوبی شد.
نادری با بیان اینکه دولت نگاه ویژه ای به اشتغال دارد، گفت: در همین راستا دولت تسهیلات ارزان قیمت خوبی پرداخت می کند و در حال حاضر این شهرستان در زمینه پرداخت تهسیلات روستایی وعشایری رتبه دوم استان را کسب کرده است.
وی ادامه داد: مهمترین رویکرد ما در شهرستان اشتغال و تولید است و در این مدت کوتاه برخی از دهیاران اقدامات خوبی در این زمینه با همکاری شوراها انجام داده اند که با راه اندازی کارگاههای صنایع دستی زمینه اشتغال 130نفر با کمترین اعتبار فراهم شده است.
نادری اضافه کرد: با هدفگذاری که تا پایان سال انجام گرفته است تلاش داریم 15 روستای شهرستان را به عنوان روستای فاقد بیکار با همت شما دهیاران و شوراها معرفی کنیم.
وی به مشکلات آب و برق در کشور اشاره کرد و ادامه داد: در سال گذشته میزان بارندگی در سطح استان  70 درصد کاهش پیدا کرده و چهار هزارو300 مگا وات کمبود برق در کشور وجود دارد .
نادری خاطر نشان کرد: دولت دستگاههای اجرایی را مکلف به  صرفه جویی 10و20 درصدی در مصرف برق و آب کرده ومی طلبد مردم نیز اهتمام ویژه به این موضوع داشته باشند.
وی با بیان اینکه دهیاران در جذب مشارکت مردم تلاش کنند، گفت: مهمترین کارکرد دهیاران مشارکت مردم در زمینه ایجاد شغل در روستاها است.
فرماندار دشتی یادآور شد: در سه ماهه اول سال جاری از 70 روستای شهرستان بازدید به عمل آمد که 276 مصوبه داشته ایم که تاکنون 85 مصوبه آن انجام و مابقی نیز در دست اجرا است.
وی ادامه داد: در سال گذشته 270 میلیارد ریال از محل ارزش افزوده و آلایندگی به شهرداران و دهیاران اختصاص یافته که از این مبلغ 170 میلیارد ریال به حساب شهرداریها واریز شد.
نادری خاطر نشان کرد: در حال حاضر ما در جنگ اقتصادی هستیم و در این شرایط همه باید دلسوزانه، شبانه روزی و با انگیزه بالا کار کنیم.
وی گفت: تنها راه مقابله با این تحریم های دشمن  ایجاد اشتغال، کارآفرینی و سرمایه گذاری است که به حمد الله این موضوع در شهرستان شروع شده است.
نادری با بیان اینکه دهیاران مطالبات مردم را بالا نبرند، اظهار کرد: با توجه به شرایط کشور دهیاران مطالبات مردم را بالا نبرند و با اقدامات مطلوب امید را در بین آنها ایجاد کنند.
وی همچنین بر اجرای طرح های گردشگری به عنوان یک ظرفیت مهم در سطح شهرستان تاکید کرد.

   1397/4/13 15:31        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )