شنبه 04 خرداد 1398
شانزدهمین یادواره شهدای روستای درازی (کدخبر: 3119)
شانزدهمین یادواره شهدای روستای درازی دشتی- معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان تقویت شود.

مجید خورشیدی  در مراسم شانزدهمین یادواره شهدای روستای درازی از توابع بخش مرکزی با اشاره به مقام و جایگاه شهادت به آیاتی از کلام الله مجید اشاره کرد واظهارداشت: شهدا عزیز ما با خدا معامله کردند و خدا وعده بهشت را به آنها داد.
وی افزود: در دوران هشت سال نبرد مقدس مردم هر چه داشتند درطبق اخلاص گذاشتند و ازهیچ تلاشی دریغ نورزیدند و در راه خدا جهاد کردند که نتیجه آن از دست ندادن یک وجب از خاک عزیزمان ایران اسلامی بود.
خورشیدی تصریح کرد: ایمان به خدا و شهادت‌طلبی مردم ایران باعث پیروزی جمهوری اسلامی در دفاع مقدس شد و فتح خرمشهر با مجاهدت فرزندان این آب ‌وخاک با مجاهدت خالصانه به وقوع پیوسته است.
وی اضافه کرد: بسیاری از رزمندگان در دفاع مقدس با ایثاری که داشتند خود را در معرض دید گلوله دشمن قرار دادند و روی مین رفتند تا دیگر همرزمانشان  سالم بمانند.
خورشید بیان کرد: شهادت و فرهنگ ایثار امروز باید در حیات ما جاری باشد اما این موضوع در جامعه به پررنگی سال‌های شصت نیست.
وی افزود: ایثار نه‌ تنها در میدان نبرد بلکه در زندگی‌های عادی افراد وجود داشت و امروز باید ایثارگری را در جامعه تقویت کنیم.
خورشیدی ضمن تأکید بر انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به جوانان تصریح کرد: سعی کنیم نسل جدید و جوانان را با فرهنگ ایثار و شهادت بیشتر آشنا کنیم تا حافظ آن برای نسل‌های بعدی باشند.

   1397/3/23 11:23        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )