چهارشنبه 03 بهمن 1397
کارگاه‌های عبابافی در دشتی رونق گرفت (کدخبر: 3089)
کارگاه‌های عبابافی در دشتی رونق گرفت دشتی- فرماندار دشتی گفت: در چند ماه گذشته با برخی اقدامات انجام شده کارگاههای عبا بافی در سطح روستاهای این شهرستان فعال و اشتغال خوبی ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی فرماندارید شتی، عبدالله نادری در بازدید از روستاهای اسماعیل محمودی، میته، برمصاد، کردوان علیا و چاه حسین جمال از توابع بخش کاکی که با حضور اعضای شورا، دهیار و معتمدین در مساجد این روستاها برگزار شد اظهار داشت: در گذشته عبا بافی تنها روستای کردوان علیا بوده ولی با برخی اقدامات انجام شده و برگزاری دوره های آموزشی هم اکنون در چند روستا نیز این صنعت وجود دارد و زمینه اشتغال زیادی را فراهم کرده است.
وی با بیان اینکه این صنعت در شهرستان دشتی حمایت و تقویت می شود، افزود: وظیفه ما مسئولین پاسخگو بودن به مردم، حضور درجمع آنها و بررسی مسائل و مشکلات از نزدیک می باشد و دولت تدبیر و امید نیز همواره به این مسائل تاکید دارد.
نادری بیان کرد: تلاش داریم به روستای میته به عنوان روستای فاقد بیکار توجه خوبی در زمینه اعتبارات عمرانی داشته باشیم و در همین راستا ظرف مدت 15 روز بنیاد مسکن برج نوری احداث و طرح هادی در روستا اجرا و در زمینه ورزش نیز بر اساس اولویت ها و شاخص ها اقدام خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: دولت توجه جدی به معیشت و فضای کسب و کار مردم دارد و به همین جهت تسهیلات اشتغالزایی خوبی پرداخت می کند که در مناطق مرزی با نرخ 4 درصد و روستاهای غیر مرزی 6 درصدی است.
نادری با بیان اینکه بوستان روستای کردوان علیا دارای30 درصد پیشرفت فیزیکی است، یادآور شد: بنیاد مسکن در سال جاری نسبت به تکمیل این بوستان اقدام و اداره برق نیز 50 درصد پایه های فرسوده روستا نوسازی و تعویض کند.
وی یادآور شد: برای اجرای طرح هادی در روستای چاه حسین جمال نیز سه هزار متر مربع قیر رایگان توسط بیناد مسکن در اختیار دهیاری قرار خواهد گرفت و توسعه شبکه آب روستا انجام خواهد شد.
نادری در خصوص عمران و آبادی روستای اسماعیل محمودی نیز گفت: در این مدت اقدامات خوبی شروع شده و برای اجرای طرح هادی 300 متر مربع قیر رایگان در اختیار دهیاری قرار خواهد گرفت و تلاش داریم بخشی از جاده آنتنی روستا تا پایان سال انجام شود.
فرماندار دشتی گفت: در حوزه اقتصادی مردم نیز باید مشارکت داشته باشند و دولت به تنهایی نمی تواند موفق باشد و ما در سطح شهرستان نیز در جهت تشویق سرمایه گذاران با پیگیری های به عمل آمده قیمت زمین در شهر ک صنعتی از30 هزار تومان به 17 هزار تومان کاهش پیدا کرد.

   1397/3/5 16:12        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )