چهارشنبه 03 بهمن 1397
بندر لاور ساحلی از شیلات به بنادر و دریانوردی واگذار می شود (کدخبر: 3074)
بندر لاور ساحلی از شیلات به بنادر و دریانوردی واگذار می شود عبدالله نادری در نشست بررسی مسائل و مشکلات روستاهای لاور ساحلی که با حضور اعضاء شورا، دهیار و معتمدین در مسجد این روستا برگزار شد، اظهار داشت: روستای لاور ساحلی بدلیل همجواری آن با دریا از ظرفیت خوبی در جهت توسعه برخوردار است که می طلبد توجه جدی به آن صورت گیرد.
وی افزود: راه اندازی بندر لاور ساحلی یکی دیگر از ظرفیت های بالقوه این روستا و شهرستان به شمار می رود که با پیگیریهای به عمل آمده و عنایت ویژه استاندار و معاون عمرانی ایشان و نماینده مردم دشتی وتنگستان در مجلس شورای اسلامی این بندر از شیلات به بنادر واگذار می شود.
نادری بیان کرد: درهمین راستا در جلسه اخیر در مرکز استان تفاهم نامه اولیه بین شیلات و اداهر کل بنادر امضاء و به تهران ارسال شده که مراحل نهایی واگذاری به زودی انجام می شود.
وی  ادامه داد: یکی از برنامه های اصلی دولت ایجاد شغل برای جوانان جویای کار است که درهمین راستا ما نیز در سطح شهرستان اقدامات خوبی از جمله توسعه صنایع دستی در روستاها شروع کردیم که در این مدت کوتاه اشتغال زایی خوبی در برخی از روستاها ایجاد شده است.
نادری یادآور شد: تلاش داریم با تقویت گمرک و بندر لاور ساحلی زمینه صادرات در این بندر فراهم شود که خروجی آن نیز ایجاد شغل و فضای کسب و کار خواهد بود.
فرماندار دشتی افزود: شورا و دهیار ظرفیت های اشتغال روستا را شناسایی و نسبت به ایجاد فضای کسب و کار اهتمام ویژه داشته باشد.
وی گفت: با توجه به بارش کم باران و خشکسالی های متعدد کشور، استان و شهرستان با کمبود آب و برق مواجه است که انتظار داریم مردم در مصرف آن صرفه جویی کنند تا با مشکل مواجه نشوند.
نادری خاطر نشان کرد: در زمینه ورزش نیز با توجه به همجواری این روستا با دریا باید در زمینه ورزشهای آبی و ساحلی اهتمام ویژه صورت بگیرد.
وی گفت: در زمینه پسماند نیز مقرر گردید اداره محیط زیست با همکاری منابع طبیعی و امور اراضی هر چه زودتر مکان مشخصی را تعیین و در اختیار دهیاری قرار دهند.
نادری تصریح کرد: در برخی از مناطق شهرستان وضعیت اینترنت، همراه اول و ایرانسل مطلوب نیست که با پیگیریهای به عمل آمده باتفاق نماینده انشالله این مشکل نیز مرتفع می گردد.
 
 
 
 


   1397/2/27 12:15        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )