چهارشنبه 03 بهمن 1397
انتقال فرهنگ و ارزشهای ملی و دینی به نسل آینده یکی از وظایف معلمین است (کدخبر: 3065)
انتقال فرهنگ و ارزشهای ملی و دینی به نسل آینده یکی از وظایف معلمین است مجید خورشیدی صبح یکشنبه در مراسم تجلیل از معلمین نمونه شهرستان دشتی ضمن تبریک هفته معلم از دست اندرکاران برگزاری این مراسم تقدیر کرد و اظهار داشت: معلمی کاری است که شغل انبیاء با آن مقایسه شده است.
وی با بیان اینکه شغل معلمی کار عظیمی است، افزود: بواسطه نور هدایت است که هر دو در یک مقام قرار گرفته اند و  تاریکی را به روشنایی تبدیل می کنند.
خورشیدی بیان کرد: مهمترین کار معلم علاوه بر حرفه آموزی انسان سازی است و همه کسانی که در جامعه صاحب مقام و جایگاه ای شده اند نتیجه زحمات و تلاش های معلمین بوده است.
وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از ویژگی های معلمین الهام بخشی به نسل آینده است، خاطر نشان کرد: در ادبیات دینی ما نیز به جایگاه رفیع وبلند معلم اشاره شده و معلمی علاوه بر اینکه حرفه باشد نوعی عشق است که معلمان با انگیزه عاشقانه انسان سازی و الهام بخشی به نسل آینده انجام می دهند.
خورشیدی تصریح کرد: یکی از وظایف معلمین انتقال فرهنگ و ارزشهای ملی و دینی به نسل آینده است و قطعا شما عزیزان به این موضوع اهمتام ویژه دارید .
وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش تحول گرا و توسعه گرا باشد، یادآور شد: با توجه به سخنان ریاست جمهور باید در دبستان سرمایه گذاری کنیم که نتیجه آن در سنین بالا و جامعه می بینیم.
 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: هر چه نظام آموزشی تحول گرا و توسعه گرا باشد کشور مدارج ترقی کسب نموده است و توسعه از مدرسه شروع می شود.
وی تصریح کرد: هر چه در آموزش و پرورش هزینه شود در واقع سرمایه گذاری برای توسعه و آینده آباد در کشور است.
خورشیدی با بیان اینکه استان بوشهر به عنوان پیشگامان آموزش و پرورش کشور شناخته می شود، گفت: در دولت تدبیرو امید گام های خوبی برداشته شده و با تلاش های صورت گرفته در سطح استان رتبه استان در کنکور سراسری چهار رتبه ارتقاء یافته است.
وی با بیان اینکه امروز اشتغال و بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی مهمترین مشکل کشور است، گفت: انتظار داریم آموزش و پرورش در کنار خدمات خوبی که انجام داده در زمینه مهارت آموزی در دبیرستان گام های موثری بردارد.


   1397/2/16 14:57        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )