چهارشنبه 03 بهمن 1397
محقق و مترجم در حوزه خلیج فارس شناسی در دشتی تجلیل شد (کدخبر: 3055)
محقق و مترجم در حوزه خلیج فارس شناسی در دشتی تجلیل شد عبدالله نادری فرماندار دشتی در دیدار با غلامرضا زائری نویسنده، محقق و مترجم اهل کاکی ضمن تقدیر از تلاشهای صورت گرفته در چاپ کتابها با موضوع خلیج فارس اظهار داشت:  تحقیقات وتلاشهای علمی شما در حوزه خلیج فارس که همواره گهواره تمدن های درخشان بشری بوده قابل تقدیر است.
عبدالله نادری با بیان اینکه خلیج فارس کانون صدور پیام تمدن بوده اضافه کرد: با توجه به حساسیت های موجود روی نام خلیج فارس اهمیت تحقیق ونوشتن دراین باره بیشتر مشهود است.
نادری با تقدیر از همراهی بخشدار وشهرداری کاکی و رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی دشتی تصریح کرد: شهردار، شورای کاکی و دهیاران بخش کاکی نسبت به خرید آثار دکتر زائری اقدام کنند.
غلامرضا زائری نیز با تقدیر از حضور مسئولین بیان داشت: خلیج فارس نامی است که از کهن ترین ادوار تاریخ برای نامیدن خلیجی که در بین ایران و شبه جزیره عربستان واقع است، مورد استفاده قرار گرفته است.
این پژوهشگر افزود: از سده های پیش از میلاد تا به امروزنام این خلیج ،خلیج فارس بوده است و در تمام کتاب های تاریخی،جغرافیایی و اسناد و نقشه ها و اطلس های جغرافیایی نام خلیج فارس وجود داشته است.
وی یادآورشد: درباره ی نام خلیج فارس تا دهه ی 1960 میلادی،هیچ گونه بحث و جدلی وجود نداشت ،اما بعد از تسلط انگلیس بر منطقه خلیج فارس،انگلیسی ها برای گسترش نفوذ خود نام خلیج عربی را بر زبان ها راندند تا بتوانند بین کشورهای عربی خلیج فارس و ایران دشمنی بوجود بیاورند تا بتوانند خود در این منطقه حاکمیت داشته باشند.
دراین دیدار لوح وهدیه ای به رسم یادبود از طرف فرماندار دشتی و شهردار کاکی به این محقق تقدیم شد.

   1397/2/12 17:48        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )