چهارشنبه 03 بهمن 1397
۲۶۸ میلیارد ریال به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های دشتی واریز شد (کدخبر: 3051)
۲۶۸ میلیارد ریال به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های دشتی واریز شد عبدالله نادری فرماندار دشتی در این مراسم ضمن تبریک نهم اردیبهشت ماه روز شوراها از تلاش های صورت گرفته شوراهای شهرستان در جهت رسیدگی به مطالبات مردم تقدیر و تشکر کرد.
وی بر ضرورت وحدت و همدلی در سطح شهرستان تاکید کرد و افزود: اگر در جامعه ای وحدت، همدلی و یکپارچگی ایجاد شد کارهای خوبی در جهت خدمت به مردم صورت می گیرد.
نادری بیان کرد: علی رغم همه مشکلات و کمبودها باید بر اساس ظرفیت هایی که وجود دارد تلاش و برنامه ریزی شود .
وی با تاکید بر اینکه مسئولین باید شوراها را باور داشته باشند گفت: مدیران دستگاههای اجرایی باید به مکاتبات شوراها به عنوان نماینده مردم توجه کنند و هیچ نامه ای را بدون پاسخ نگذارند و کارهای صورت گرفته به اطلاع مردم رسانده شود.
نادری ادامه داد: وحدت و همدلی در بین اعضای شوراهای اسلامی شهرستان تقویت شود و نظر اکثریت را قبول و به اقلیت احترام بگذارند.
وی تصریح کرد: شوراهای اسلامی باید قانون را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و در زمینه اشتغال باید از ظرفیت روستا درجهت ایجاد فضای کسب و کار استفاده شود.
نادری خاطر نشان کرد: دولت تسهیلات اشتغالزایی خوبی در روستا پرداخت می کند که می طلبد شوراها از این ظرفیت استفاده و به اطلاع مردم برسانند.
وی بیان کرد: در بحث حقوق شهروندی که دولت به آن تاکید دارد شوراها تلاش نمایند تا مردم از حقوق اجتماعی خود اطلاع پیدا کنند.
نادری افزود: شوراها با هماهنگی محیط زیست در زمینه پسماند برنامه ریزی کنند و انتظار داریم با مطالعه دقیق قوانین و مقررات نسبت به مصوبات دقت لازم به عمل آید.
وی گفت: در سال گذشته از محل مالیات ارزش افزوده 268 میلیارد ریال به شهرداریها و دهیاریهای شهرستان اختصاص یافت که از این مبلغ قریب به 90 میلیارد ریال به حساب دهیاریهای شهرستان واریز شد.
فرماندار دشتی با اشاره به زلزله 5.9 دهم ریشتر شهر کاکی اظهار کرد: جلسه مدیریت بحران شهرستان در کوتاهترین زمان ممکن با حضور مدیر کل مدیریت بحران استان برگزار و با برنامه ریزی های صورت گرفته تیم های امداد و نجات  در سطح شهرستان بسیج شدند و بخشداران نیز با حضور در مناطق خود از نزدیک با مردم دیدار وگفتگو کردند.
وی اضافه کرد: با انعقاد تفاهم نامه بین فرمانداری و هلال احمر بزودی پایگاه امداد و نجات در دهستان طسوج احداث می شود .
نادری ادامه داد: برای تکمیل راههای شهرستان نیز با جدیت بدنبال جذب اعتبارات از محل منابع استانی و ملی هستیم که در همین مدت کوتاه به حمد الله با تلاش های صورت گرفته برخی از پروژه های نیمه تمام فعال شد.
فرماندار دشتی با بیان اینکه آثار فرهنگی و تاریخی زیادی در این شهرستان باید به ثبت برسد، گفت: انتظار داریم اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان این بناهای تاریخی را به بخش خصوصی و مردم واگذار کند.
وی همچنین بر ضرورت فعالیت بیشتر میراث فرهنگی برای استفاده ازتسهیلات روستایی در روستاهای شهرستان تاکید کرد.
نادری تصریح کرد: در بحث عدم آنتن دهی همراه اول و ایرانسل و توسعه تلفن ثابت اقدام موثری در سطح شهرستان صورت گیرد و GSM  در روستاها کارایی لازم ندارد و مردم انتظار ارائه خدمات بیشتر را دارند.   1397/2/9 20:00        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )