دوشنبه 30 مهر 1397
125 میلیارد ریال در فصل فرهنگ و هنر دشتی هزینه شد (کدخبر: 2816)
125 میلیارد ریال در فصل فرهنگ و هنر دشتی هزینه شد غلامرضا مهرجو در آئین تقدیر از کتاب خوانان برتر و خیرین کتاب شهرستان دشتی ضمن تسلیت حادثه دلخراش زلزله کرمانشاه که منجر به جان باختن تعدادی از هموطنانمان گردید، از تلاش های رئیس اداره ارشاد اسلامی و کتابخانه عمومی شهرستان در ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی تقدیر کرد.
وی از رشد دو برابری عضویت در کتابخانه های شهرستان خبر داد و افزود: به حمد الله در این مدت با اقدامات مطلوب صورت گرفته در کتابخانه عمومی شهرستان شاهد رشد دو برابری عضویت در این کتابخانه ها هستیم.
مهرجو همچنین ضمن تبریک هفته کتاب گفت: یکی از اقدامات مطلوب در سطح شهرستان افتتاح نمایشگاه کتاب در چند سال اخیر بوده که با استقبال خوب جوانان روبرو بوده است.
وی بیان کرد: ترویج کتاب و کتاب خوانی در سطح جامعه از نیازهای ضروری جامعه است که می طلبد دستگاههای اجرایی و فرهنگی با توجه به رسالتی که دارند دراین زمینه کمک کنند .
مهرجو ادامه داد: تاکنون اقدامات خوبی در سطح شهرستان در راستای ترویج کتاب صورت گرفته که امیداوریم با توجه به موقعیت شهرستان این فرهنگ تقویت و ترویج شود.
وی خاطر نشان کرد: طی این مدت به موازات توجه به زیر ساخت های شهرستان به حوزه فرهنگ و هنر نیز توجه ویژه ای شد به طوری که در این مدت 125 میلیارد ریال به این امر مهم اختصاص یافت.
مهرجو بیان کرد: احداث نگار خانه، پلاتو خورموج و کاکی، تعمیر و تجهیز فرهنگسرای خورموج و کاکی،موسسات قرآنی، کانون های مساجد ، سالن ارشاد و پارک موزه محمد خان دشتی، احداث یادبود مفاخر دشتی و تعمیر و مرمت مسجد جامع کاکی از مهمترین پروژه های حوزه فرهنگ و هنر بوده است.
وی بر ضرورت مشارکت بیشتر سازمانهای مردم نهاد در ترویج فرهنگ کتاب خوانی تاکید کرد و گفت: یکی از راههای مقابله با آسیب های اجتماعی ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی است.
مهرجو همچنین از اختصاص یک میلیارد ریال برای احداث کتابخانه شهر بادوله خبر داد و یادآور شد: با احداث این کتابخانه همه شهرهای شهرستان دارای کتابخانه می شوند.
وی خاطر نشان کرد: در این مدت هر ساله برای تعمیر و تجهیز کتابخانه های شهرستان اعتبار تخصیص یافته است.


   1396/8/22 03:28        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )