دوشنبه 30 مهر 1397
۲۰۰ میلیارد ریال به پروژه‌های اشتغال‌زایی در دشتی اختصاص یافت (کدخبر: 2798)
۲۰۰ میلیارد ریال به پروژه‌های اشتغال‌زایی در دشتی اختصاص یافت غلامرضا مهرجو صبح دوشنبه در آئین آغاز برداشت عسل کنار در شهرستان دشتی بر ضرورت احیاء ظرفیت های بالقوه شهرستان در بخش کشاورزی تاکید کرد واظهار داشت: دشتی به لحاظ وسعت و ظرفیت کشاورزی دومین شهرستان در استان محسوب می شود.
وی افزود: بخش کشاورزی دشتی ظرفیت بالایی در اشتغالزایی دارد که می طلبد با توجه به کشت های صورت گرفته در سطح شهرستان برنامه ریزی صورت گیرد و با توجه به خشکسالی های متعدد در شهرستان به سمت کشت محصولاتی حرکت کنیم که کم آب بر باشد.
مهرجو با بیان اینکه صنعت عسل کنار اشتغالزایی خوبی دارد، تصریح کرد: اجرای این گونه طرحها ضمن اینکه اشتغالزایی بالایی دارد از گونه های کم آب بری نیز استفاده می شود.
وی گفت: در این مدت جهاد کشاورزی برنامه های هدفمندی شروع کردند وبرنامه ریزی الگوی کشت به کشاورزان اعلام کردند که انتظار داریم بهره برداران و تشکل های کشاورزی همکاری لازم داشته باشند تا در ادامه با مشکل مواجه نشوند.
مهرجو اضافه کرد: با توجه به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری به نام ((اقتصاد مقاومتی، تولید واشتغال)) درهمین راستا در سال جاری 200 میلیارد ریال به پروژه های اختصاص داده شد که رویکرد توسعه ای و اشتغال زایی داشته است که عمدا نیز در بخش کشاورزی و آب است.
وی بر ضرورت جلب اعتماد بازار توسط زنبور داران تاکید کرد و گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که عسل ما ضمن جلب اعتماد بازار زمینه صادرات این محصول نیز فراهم کند.
مهرجو یادآور شد: این شهرستان علاوه بر صنعت عسل در بخش های مختلف کشاورزی از جمله مرغداری، گوجه، میگو، مرغ محلی و غیره نیز از ظرفیت بالایی برخوردار است.
وی بیان کرد: در این مدت اعتبارات خوبی نیز به بخش کشاورزی شهرستان در جهت بهسازی کانال، قنوات، احداث استخر و جاده بین مزارع اختصاص داده شده است.
مهرجو اضافه کرد: باید در بخش کشاورزی شهرستان به سمت طرحهای اقتصادی حرکت کنیم که منابع آبی حفظ کند و زمینه اشتغالزایی و صادرات محصول نیز داشته باشد.


   1396/8/1 19:16        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )