یکشنبه 06 خرداد 1397
سطح زیر کشت گلخانه‌های شهرستان دشتی افزایش می‌یابد (کدخبر: 2755)
سطح زیر کشت گلخانه‌های شهرستان دشتی افزایش می‌یابد غلامرضا مهرجو در بازدید از گلخانه‌های دشتی اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اصلی در دولت گذشته افزایش سطح زیر کشت گلخانه‌ها در استان و به تبع آن شهرستان دشتی بوده است.
وی افزود: در همین راستا با دستورات ویژه استاندار بوشهر و پیگیری‌های صورت گرفته در سطح شهرستان اعتبارات خوبی به توسعه گلخانه‌ها اختصاص یافت و تلاش شد روند استعلامات اداری کاهش و به حداقل برسد.
مهرجو به مزایای این طرح اشاره کرد و یادآور شد: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای نقش بسزایی در کاهش هزینه‌های تولید و مصرف آب با توجه به بحران آب در سطح شهرستان دارد.
وی اضافه کرد: در حال حاضر سطح زیر کشت گلخانه‌ای شهرستان ۵۲ هکتار است که امیدواریم کشاورزان شهرستان به سمت این گونه کشت‌ها که کمتر از آب استفاده می‌شود و تولید بالای دارند بروند.
مهرجو با تاکید بر اینکه این شهرستان یکی از قطب‌های اصلی تولید نشاء در سطح استان محسوب می‌شود گفت: عمده این محصولات صیفی جات و گوجه فرنگی است.
وی خاطرنشان کرد: سالانه بیش از چهار هزار هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت گوجه فرنگی قرار می‌گیرد که سالانه ۲۵۰ هزار تن گوجه از این مزارع تولید می‌شود.
مهرجو یادآور شد: انتظار داریم امسال کشاورزان الگو کشت را رعایت کنند تا دچار تضرر نشوند و در زمان فروش با مشکل مواجه نشوند.

  
   1396/6/14 07:14        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )