دوشنبه 01 مرداد 1397
520 میلیارد ریال به راههای شهرستان دشتی اختصاص یافت (کدخبر: 2750)
520 میلیارد ریال به راههای شهرستان دشتی اختصاص یافت غلامرضا مهرجو در جمع مردم شهر خورموج ضمن تبریک هفته دولت اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر الگوهای خدمت رسانی و اخلاق مداری هستند.
وی افزود: این هفته فرصت خوبی است که خدمات و اقدامات صورت گرفته نظام و دولت به مردم انعکاس داده شود تا مردم در جریان کارها قرار بگیرند و اگر کاستی و ضعفی وجود داشته است با همکاری مردم بر طرف شود.
مهرجو با بیان اینکه در هفته دولت امسال 38 پروژه با اعتبار 440 میلیارد ریال افتتاح و اجرا می شود، یادآور شد: این پروژه ها در بخش های راه، بهداشت، گاز، کشاورزی و عمران شهری و روستایی بوده است.
وی گفت: ورودی و خروجی شهر خورموج که یکی از نقاط حادثه خیز بوده همواره شاهد تصادفات زیادی بودیم که با تلاش های فراوان و تزریق اعتبارات لازم هر دو محور چهار خطه شد که در این هفته محور خروجی افتتاح شد و محور ورودی نیز از عربی - پلیس راه با سرعت خوبی در حال کار است که زودی افتتاح می شود.
مهرجو ادامه داد: تلاش داریم تا از محل اعتبارات ملی مبلغی برای رفیوژ و روشنایی این محورها اختصاص داده شود.
وی خاطر نشان کرد: در چهار سال گذشته 520 میلیارد ریال به راه های شهرستان اختصاص داده شد که نقاط حادثه خیز زیادی رفع و تصادفات جاده ای نیز کاهش یافت.
مهرجو اضافه کرد: با تزریق این اعتبارات بخشی از این محورها افتتاح و بخشی دیگر شروع شد که مهمترین آنها محور خورموج- لاور بوده که در سال جاری 40 میلیارد ریال به این پروژه تزریق شد.
وی به اقدامات صورت گرفته در بخش بهداشت و درمان اشاره کرد گفت: تا سال 1400 شهرستان به هیچ فضای فیزیکی درمانی و بهداشتی نیازمند نیست و تا پایان سال نیز مرکز جامع سلامت در شهر خورموج در محدوده مسکن مهر عملیات اجرایی آن نیز آغاز می شود.
وی از ارتقاء تجهیزات بیمارستان زینبیه خورموج خبر داد و ادامه داد: در این مدت فضای فیزیکی بیمارستان توسعه و تجهیزات نیز ارتقاء پیدا کرد هر چند تا نقطه مطلوب فاصله است ولی نسبت به گذشته بهبود یافته است.
فرماندار دشتی بیان کرد: یکی از چالش های پیش رو شهرستان آب است که نقش مهمی در اشتغال شهرستان دارد و در همین راستا پروژه های خوبی در این مدت آغاز شده که سد باغان و دشت پلنگ و قیز قلعه از جمله این طرحها است.
وی با بیان اینکه تا پایان سال جاری نیز سد کاردنه نیز آغاز می شود، گفت: مردم نیز باید در مصرف مدیریت کنند تا در آینده با مشکل مواجه نشوند.
مهرجو اظهار داشت: به موازات این پروژه ها از طرح های آبخیزداری در سطح شهرستان نیز غافل نشدیم و در این مدت سازه های زیادی نیز اجرا و افتتاح شد که آخرین آن طرح آبخیزداری چاهگاه با اعتبار 50 میلیارد ریال بود که در چند  روز گذشته به بهره برداری رسیده است.
وی از افزایش سرانه ورزشی و آموزشی شهرستان خبر داد و ادامه داد: شهرستان دارای 150 کلاس فرسوده و 50 کلاس کمبود داشت که در این مدت بخش زیادی نوسازی و احداث شد و تا پایان سال نیز 57 کلاس درس جدید احداث می شود که در این هفته عملیات اجرایی 24 کلاس درس در شهر خورموج آغاز شد.
فرماندار دشتی گفت: در این مدت به کارهای فرهنگی نیز توجه داشتیم و در همین راستا در این مدت سالانه بین 15 تا 25 درصد اعتبارات شهرستان به بخش فرهنگی اختصاص داده شده است.
وی با اشاره به اینکه در این مدت با تزریق اعتبارات لازم شاهد تغییرات محسوسی در مبلمان شهرها هستیم، افزود: در چند سال اخیر 300 میلیارد ریال از محل منابع مختلف به عمران شهرها اختصاص یافت.


   1396/6/7 16:15        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )