دوشنبه 01 مرداد 1397
بیش از ۳ هزار پروژه عمرانی در استان بوشهر افتتاح شد (کدخبر: 2737)
بیش از ۳ هزار پروژه عمرانی در استان بوشهر افتتاح شد محمد حسن باستی عصر شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان دشتی اظهار داشت: هفته دولت فرصت خوبی برای انعکاس خدمات دولت در کشور است.
وی افزود: در سال جاری هزارو100 میلیارد تومان به پروژه های عمرانی استان بوشهر اختصاص یافت که نسبت به سال گذشته که 510 میلیارد تومان بوده دو برابر افزایش یافته است.
باستی ادامه داد: در سال جاری سه هزارو200 پروژه عمرانی در ده کمیته برنامه ریزی شهرستانها مصوب شد که از این تعداد دو هزارو530 پروژه نیمه تمام و مابقی آنها جدید است.
وی تصریح کرد: در هفته دولت امسال 422 پروژه عمرانی با اعتبار 517 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد که از نظر تعداد پروژه 23 درصد کاهش و به لحاظ رقم اعتباری 37 درصد افزایش پیدا کرده است.
باستی بیان کرد: همچنین در این هفته 116 پروژه با اعتبار 203 میلیارد تومان عملیات اجرایی آنها آغاز می شود .
وی اضافه کرد: در دولت یازدهم مجموع تعداد پروژه هایی که در هفته دولت و دهه فجر افتتاح شد سه هزارو493 پروژه بوده به طوری که هر سال 800 پروژه عمرانی در سطح استان افتتاح شده است که این رقم قابل توجهی است و در گذشته چنین رقم هایی وجود نداشته است.
باستی با تاکید بر اینکه برای اجرا این پروژه ها سه هزارو353 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، خاطر نشان کرد: در شهرستان دشتی در هفته دولت 38 پروژه با اعتبار 440 میلیارد ریال افتتاح و هشت پروژه با اعتبار 125 میلیارد ریال عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.
وی ادامه داد: در چهار سال گذشته برای افتتاح 466 پروژه عمرانی در سطح شهرستان دشتی 254 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است که سالانه بیش از 115 پروژه افتتاح شده است.
باستی از تلاشهای فرماندار شهرستان دشتی تقدیر کرد و گفت: طی این مدت تکمیل و افتتاح پروژه هایی که سالیان زیادی روی زمین مانده بود در اولویت کاری قرار گرفت که استادیوم ورزشی بوشهر، دانشکده هنر معماری، بیمارستان دیر و غیره از جمله این پروژه ها است.
وی افزود: نه پروژه بزرگراهی در استان درحال اجرا است و این استان رتبه سوم کشور در بحث ایمنی راهها به خود اختصاص داده است.
باستی خاطر نشان کرد: بدلیل توجه به محورها و زیر ساختها و رفع نقاط حادثه خیز 37 درصد تلفات جاده ای در سطح استان کاهش یافت.

   1396/6/4 16:07        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )