یکشنبه 06 خرداد 1397
دستگاههای اجرایی از ظرفیت های شهرستان برای اشتغال زایی استفاده کنند (کدخبر: 2666)
دستگاههای اجرایی از ظرفیت های شهرستان برای اشتغال زایی استفاده کنند غلامرضا مهرجو در نشست بررسی مسائل و مشکلات گمرک لاور ساحلی با اشاره به سابقه شهرستان دشتی اظهار داشت: این شهرستان به لحاظ وسعت دومین شهرستان استان محسوب می شود و از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است که اگر همه مسئولین در به فعلیت رساندن این قابلیت ها کمک کنند .
مهرجو گفت: دستگاههای اجرایی در ایجاد خلق فرصت ها جدید و استفاده حداکثراز فرصت های موجود در شهرستان تلاش لازم داشته باشند.
وی افزود: همجواری با آبهای نیلگون خلیج فارس یکی از قابلیت های شهرستان دشتی است که نقش بسزایی در پیشرفت و توسعه شهرستان دارد و توسعه طرح های آبزی پروری از جمله طرح هایی است که مورد توجه قرار دارد و هم اکنون نیز بیش از 80 درصد مزارع پرورش میگو مند لارو ریزی شده است.
مهرجو بیان کرد: فعالیت های تجاری بازرگانی که دامنه اشتغال زایی بالایی دارد ظرفیت خوبی است که اگر دستگاههای متولی کمک کنند می تواند تحول گسترده ای در شهرستان ایفا کنند.
وی با بیان اینکه راه اندازی گمرک لاور ساحلی بعد از 30 سال یکی ازمطالبات به حق مردم و به نوعی یکی از اقدامات ارزشمند ودولت تدبیر وامید در شهرستان محسوب می شود، گفت: در حال حاضر با راه اندازی این گمرک زمینه اشتغال هزارو نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم کرده است که نشان دهنده این است که مردم به فعالیت های بازرگانی تجاری علاقه مند هستند.
فرماندار دشتی فعالیت 25 درصد معادن استان در این شهرستان را یکی دیگر از ظرفیت های خوب شهرستان عنوان کرد و یادآور شد: این ظرفیت نیز می تواند به شهرستان کمک کند و اگر به ظرفیت فرآوری و صادرات توجه شود اثر گذاری خوبی می تواند داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه همه دستگاههای اجرایی از تمامی ظرفیت های شهرستان برای توسعه و اشتغال زایی استفاده کنند، خاطر نشان کرد: دولت نگاه بلندی بر اساس مزیت های رقابتی مناطق دارد و ما باید در این راستا حرکت کنیم.
مهرجو تصریح کرد: اخیرا دولت اعتبار خوبی در راستای اشتغال روستایی اختصاص داده که می طلبد متناسب با مزیت های منطقه به سمت طرح هایی برویم که قابلیت صادرات داشته باشد.
وی اظهار کرد: به حمد الله در این مدت در شهرستان دشتی علی رغم همه مشکلات و تنگناها اقدامات خوبی به خصوص در زیر ساخت ها صورت گرفته و به نوعی  این پروژه ها پیشران توسعه شهرستان هستند.
مهرجو از لایروبی اسکله لاور ساحلی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه بندر لاور ساحلی یکی از بنادر نزدیک به بازارهای هدف است توسعه این گمرک در دستور کار است و نیاز مند توجه جدی می باشد.
وی با تقدیر از خدمات علی اسماعیل پور رئیس سابق گمرک لاور ساحلی برای اسماعیل شادخو رئیس جدید آرزوی توفیق کرد.
مهرجو افزود: اسماعیل پور تعامل خوبی با مردم داشت و همواره پیگیر مسائل و مشکلات مردم در بخش کبگان بود و انتظار داریم رئیس جدید نیز تلاش کند تا هر چه زودتر زیر ساخت ها گمرک تکمیل شود.


 

   1396/4/20 18:48        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )